SSBL V-div 6. lohko 2012-2013


Sarjataulukko 27.10.2012 (epävirallinen)

                         O  V  T  H  Maaliero   P
CEMENTO MUSLOS           4  4  0  0   22 -  9   8
--------------------------------------------------
ESO-05                   4  3  0  1   28 - 13   6
--------------------------------------------------
BANDITS                  4  2  1  1   26 - 15   5
KD II                    4  2  1  1   26 - 17   5
SAVE II                  4  2  1  1   22 - 15   5
PAAPO                    4  2  1  2   27 - 23   5
FORTUNA                  4  1  2  1   27 - 17   4
KISLA                    4  1  0  3   12 - 23   2
FC KUITU                 4  0  0  4   11 - 40   0
--------------------------------------------------
HEIMOVELJET              4  0  0  4    8 - 37   0

Kaksinkertainen sarja turnausmuotoisena. Peliaika 3x15 min. Lohkovoittaja nousee IV-divisioonaan. Lohkokakkonen karsii noususta. Lohkon viimeinen putoaa VI-divisioonaan. Tasapisteissä ratkaisee keskinäiset ottelut.


1. turnaus, kierrokset 1-2

Aika sunnuntai 7.10.2012
Paikka kenttä Realstick, Arena Center Myllypuro, Alakiventie 2, Helsinki/Myllypuro
Vastuujoukkue Cemento Muslos
CEMENTO MUSLOS - ESO-05          5- 2
BANDITS        - FC KUITU       12- 2 (3-2,3-0,6-0)
ESO-05         - KISLA           4- 1
FC KUITU       - PAAPO           4- 9
KD II          - BANDITS         6- 8 (0-2,1-3,5-3)
FORTUNA        - SAVE II         3- 5
PAAPO          - KISLA           7- 3
HEIMOVELJET    - FORTUNA         0-12
SAVE II        - KD II           3- 3
CEMENTO MUSLOS - HEIMOVELJET     6- 2

2. turnaus, kierrokset 3-4

Aika lauantai 27.10.2012
Paikka kenttä Fat Pipe, Arena Center Ruskeasuo, Nauvontie 3, Helsinki/Ruskeasuo
Vastuujoukkue Eso-05
HEIMOVELJET    - ESO-05          4- 7
PAAPO          - KD II           2- 7
HEIMOVELJET    - SAVE II         2-12
KD II          - KISLA          10- 4
FORTUNA        - PAAPO           9- 9
SAVE II        - CEMENTO MUSLOS  2- 7
KISLA          - FC KUITU        4- 2
BANDITS        - FORTUNA         3- 3 (2-2,1-1,0-0)
ESO-05         - FC KUITU       15- 3
CEMENTO MUSLOS - BANDITS         4- 3 (1-1,3-1,0-1)

3. turnaus, kierrokset 5-6

Aika lauantai 17.11.2012
Paikka kenttä Klondyke, Keski-Uusimaa Areena, Kumitehtaankatu 5, Kerava
Vastuujoukkue Fortuna
klo
10:00 FORTUNA        - FC KUITU
11:00 SAVE II        - BANDITS
12:00 FC KUITU       - KD II
13:00 SAVE II        - ESO-05
14:00 BANDITS        - HEIMOVELJET
15:00 PAAPO          - CEMENTO MUSLOS
16:00 ESO-05         - KD II
17:00 CEMENTO MUSLOS - KISLA
18:00 HEIMOVELJET    - PAAPO
19:00 KISLA          - FORTUNA

4. turnaus, kierrokset 7-8

Aika lauantai 15.12.2012
Paikka kenttä 4, Esport Arena, Koivu-Mankkaan tie 5, Espoo/Tapiola
Vastuujoukkue SaVe II
klo
10:00 SAVE II        - KISLA
11:00 KD II          - FORTUNA
12:00 KISLA          - HEIMOVELJET
13:00 ESO-05         - FORTUNA
14:00 CEMENTO MUSLOS - KD II
15:00 BANDITS        - ESO-05
16:00 HEIMOVELJET    - FC KUITU
17:00 BANDITS        - PAAPO
18:00 FC KUITU       - CEMENTO MUSLOS
19:00 PAAPO          - SAVE II

5. turnaus, kierrokset 9-10

Aika sunnuntai 20.1.2013
Paikka kenttä Fat Pipe, Arena Center Myllypuro, Alakiventie 2, Helsinki/Myllypuro
Vastuujoukkue FC Kuitu
klo
10:00 FC KUITU       - SAVE II
11:00 FORTUNA        - CEMENTO MUSLOS
12:00 KD II          - SAVE II
13:00 FORTUNA        - HEIMOVELJET
14:00 ESO-05         - CEMENTO MUSLOS
15:00 KISLA          - PAAPO
16:00 KD II          - HEIMOVELJET
17:00 KISLA          - BANDITS
18:00 PAAPO          - ESO-05
19:00 FC KUITU       - BANDITS

6. turnaus, kierrokset 11-12

Aika lauantai 9.2.2013
Paikka kenttä 1, THT-Center, Mänkimiehentie 6, Espoo/Kauklahti
Vastuujoukkue KD II
klo
10:00 KD II          - PAAPO
11:00 KISLA          - ESO-05
12:00 PAAPO          - FC KUITU
13:00 ESO-05         - HEIMOVELJET
14:00 FC KUITU       - KISLA
15:00 SAVE II        - FORTUNA
16:00 HEIMOVELJET    - CEMENTO MUSLOS
17:00 FORTUNA        - BANDITS
18:00 CEMENTO MUSLOS - SAVE II
19:00 BANDITS        - KD II

7. turnaus, kierrokset 13-14

Aika lauantai 23.2.2013
Paikka kenttä 1, Masalan Aktia Areena, Masalantie 346, Masala
Vastuujoukkue Kisla
klo
10:00 KISLA          - KD II
11:00 SAVE II        - HEIMOVELJET
12:00 KD II          - FC KUITU
13:00 ESO-05         - SAVE II
14:00 HEIMOVELJET    - BANDITS
15:00 FC KUITU       - ESO-05
16:00 PAAPO          - FORTUNA
17:00 BANDITS        - CEMENTO MUSLOS
18:00 FORTUNA        - KISLA
19:00 CEMENTO MUSLOS - PAAPO

8. turnaus, kierrokset 15-16

Aika lauantai 16.3.2013
Paikka kenttä 2, Campo Sportcenter, Latukuja 2, Vantaa/Rajakylä
Vastuujoukkue PaaPo
klo
10:00 PAAPO          - HEIMOVELJET
11:00 CEMENTO MUSLOS - FC KUITU
12:00 HEIMOVELJET    - KISLA
13:00 FC KUITU       - FORTUNA
14:00 KISLA          - CEMENTO MUSLOS
15:00 ESO-05         - BANDITS
16:00 FORTUNA        - KD II
17:00 BANDITS        - SAVE II
18:00 KD II          - ESO-05
19:00 SAVE II        - PAAPO

9. turnaus, kierrokset 17-18

Aika lauantai 6.4.2013
Paikka kenttä Fat Pipe, Arena Center Ruskeasuo, Nauvontie 3, Helsinki/Ruskeasuo
Vastuujoukkue Bandits
klo
10:00 PAAPO          - BANDITS
11:00 CEMENTO MUSLOS - FORTUNA
12:00 ESO-05         - PAAPO
13:00 KD II          - CEMENTO MUSLOS
14:00 FORTUNA        - ESO-05
15:00 SAVE II        - FC KUITU
16:00 HEIMOVELJET    - KD II
17:00 KISLA          - SAVE II
18:00 FC KUITU       - HEIMOVELJET
19:00 BANDITS        - KISLA

Nousukarsinta IV-divisioonaan

Aika lauantai 13.4.2013
Paikka Arena Center Myllypuro, Alakiventie 2, Helsinki/Myllypuro
Vastuujoukkue nimetään erikseen
Pelijärjestelmä kahden ottelun voittajat nousevat IV-divisioonaan kaudeksi 2013-2014, ottelut pelataan ratkaisuun asti
OTTELUOHJELMA JULKAISTAAN MYÖHEMMIN

Paluu Banditsin etusivulle

Päivitetty: Ma 29.10.2012 klo 11:58